• Powrót do 30 dni
  • Bezpłatna dostawa od  299 zł
Nowy rok, nowa szansa na jazdę na rowerze!

Nowy rok, nowa szansa na jazdę na rowerze!

Nowy Rok już tu jest! Chociaż pogoda na zewnątrz może być nadal nieco senna i zimna, dla nas, rowerzystów, to najlepszy czas, żeby się zrelaksować i pomyśleć o tym, co możemy osiągnąć w tym roku. Nie trzeba od razu jechać po śliskich drogach, pokrytych śniegiem i mrozem, ale co powiesz na zaplanowanie epickiej wiosennej wycieczki lub zdobycie wymarzonej wspinaczki? A może po prostu chcesz cieszyć się większą liczbą dni na rowerze? Nadszedł nowy początek, więc przyjrzyjmy się wspólnie, jak uczynić go przyjemniejszym i przemienić Twój rok kolarski w wielki sukces.

Jak utrzymać motywację do treningów rowerowych jesienią i zimą?

Jak utrzymać motywację do treningów rowerowych jesienią i zimą?

Dzień staje się coraz krótszy, a Ty nie możesz przestać myśleć o słonecznych weekendach? Spokojnie, wszyscy jesteśmy w tym samym miejscu. Okres jesienno-zimowy to czas walki mentalnej - spada temperatura na dworze, szybko robi się ciemno, a pogoda jest szczególnie nieprzewidywalna. Co zrobić, aby przetrwać ciężkie momenty? Jak trenować, o czym myśleć, w co się zaopatrzyć? Dziś podzielimy się sprawdzonymi sposobami na utrzymanie motywacji do jazdy na rowerze, nawet gdy pogoda za oknem nie sprzyja.

Cyclocross – zapomniana pasja?

Cyclocross – zapomniana pasja?

Nadeszła jesień i pogoda zaczyna prowadzić często bezlitosną grę z rowerzystami. Deszcz, mgła i stale spadające temperatury to tylko niewielka część problemów, jakie niesie ze sobą jesienna jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Wielu z nas już powoli myśli, że może warto zimować nasze jednokołowe środki transportu i zawiesić je na „gwoździu” do czasu, aż znów pojawią się pierwsze ciepłe, wiosenne promienie słońca. Ale są sportowcy, a nawet zawodowi zawodnicy, których sezon dopiero się zaczyna. Jazda w terenie, na suchej, w deszczu i na śniegu, to kolarska dyscyplina zwana CYCLOCROSS!

Przede wszystkim nie zgubić duszy

Przede wszystkim nie zgubić duszy

Dusza w naszym codziennym życiu ma kilka znaczeń. Dusza ludzka, która jest jakby niematerialną istotą ludzkiego bytu, a z drugiej strony na przykład dusza rowerowa, która jest materialną istotą roweru. My skupimy się na materialnym znaczeniu słowa "dusza" i zbadamy, jakie mamy rodzaje, rozmiary, a nawet materiały dusz rowerowych. Czy wiedzieliście, że niektóre rodzaje są wykonane z plastiku? Może wydaje się wam, że wybór duszy do roweru nie jest żadną „alchemią”, ale biorąc pod uwagę nowe technologie produkcji i materiały, może was wiele informacji zaskoczyć. Holokolo.cz oferuje szeroki asortyment dusz, a ponadto podczas wyboru możecie dokładnie przefiltrować pożądane cechy. Mimo że może się wydawać, że to drobiazg, odpowiednia dusza może znacząco wpłynąć na waszą jazdę.

Porady i wskazówki dla początkujących rowerzystów

Porady i wskazówki dla początkujących rowerzystów

Chcesz zacząć swoją przygodę z kolarstwem? A może jeździsz po mieście i potrzebujesz wskazówek dotyczących komfortowego przemieszczania się? Jeżeli jesteś nowicjuszem lub osobą, która ceni sobie nową wiedzę, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Nieważne jaki jest cel Twojej jazdy - rekreacja, kolarskie wyścigi, poprawa samopoczucia - pierwsze obroty korby na ulicy mogą być stresujące. Mamy kilka wskazówek dla początkujących rowerzystów, które umilą początek tej wspaniałej przygody.

Jeździj jak profesjonalista!

Jeździj jak profesjonalista!

Wielu z nas z każdą jazdą na rowerze stara się być jak najbliżej „profesjonalistów”. Kierujemy się stylem życia, sumiennie realizujemy plan treningowy i sporo inwestujemy w nasz sprzęt. Rzeczywistość jest taka, że ​​nawet żaden procent z nas, którzy się starają, nie zostaje prawdziwymi zawodowymi kolarzami. Na szczęście oprócz wspomnianych już cech charakterystycznych dla zawodowych sportowców, mamy jeszcze jedną możliwość, jak ukończyć treningi jako kolarz w profesjonalnej drużynie. To wspaniale, że holokolo.pl oferuje szeroką gamę koszulek, spodenek, skarpetek i innych akcesoriów w barwach najlepszych drużyn kolarskich na świecie.

Co nosić na rowerze w miesiącach letnich?

Co nosić na rowerze w miesiącach letnich?

Lato to idealny czas, aby wyjść ze swoim rowerem na dwór i podziwiać świat. Długie wyprawy, ustawki ze znajomymi, aromatyczna kawa i słońce… Kto za tym nie tęsknił całą zimę? Ciepłe dni zachęcają do tego, aby pokonywać kolejne kilometry oraz cieszyć się życiem. Wraz z nimi pojawia się pytanie - co nosić na rowerze w miesiącach letnich? Na co zwrócić uwagę, aby kolarskie przygody były komfortowe i bezpieczne? Mamy kilka bestsellerów, które warto mieć w swojej szafie! 

Dlaczego (nie) używać rękawiczek rowerowych?

Dlaczego (nie) używać rękawiczek rowerowych?

Wybieram się na przejażdżkę rowerową. Skarpetki, spodenki, krótka koszulka termiczna, koszulka i ... rękawiczki? Powinienem je dzisiaj zabrać czy nie? I czy w ogóle są potrzebne? To ostatnio często poruszany temat. I nie ma znaczenia, czy dyskutują o tym "hobbyści" w kawiarni, czy zawodowcy na linii startu. Dlaczego tak jest i jakie są korzyści z noszenia/nienoszenia rękawiczek, przyjrzymy się w dzisiejszym artykule. Przyjrzymy się krótkim lub lekkim długim rękawiczkom rowerowym MTB, a to dlatego, że gdy temperatura spadnie poniżej dziesięciu stopni, wszyscy rowerzyści stają się uczciwymi "użytkownikami" rękawiczek. :-) Komfort termiczny długich, ocieplanych rękawiczek jest absolutnie niezbędny.